Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Návrat hore

Rakúske jazerá

oblibene historie mapa
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  •  
  • Tipy
  •  
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 25.05. - 10.08.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?2 dosp.
hľadať
lupa
 

Rakúske jazeráRakúsko nie je len krajinou majestátnych hôr.

Nájdete tu i vyše 2000 jazier s krištáľovo priezračnou vodou. Na svoje si tu prídu všetci, ktorí si chcú užiť zábavu, ruch a vodné športy, ale i milovníci ticha, romantiky a súkromia.
Korutánske jazerá sú na kúpanie priamo stvorené.

Oblasť se pýši najvyšším počtom jazier. Navyše tu voda, vďaka vysokému počtu slnečných dní v roku a tropickým teplotám, dosahuje teploty až 28 °C. K najväčším a najznámejším jazerám patrí vyhlásené Wörthersee a Ossiachersee, kde si užijete ako kúpanie, tak i pulzujúcu večernú zábavu.
Najväčším lákadlom v oblasti Salzburska bude určite Wolfgangsee.

Toto jezero je jedno z najkrajších v celom Rakúsku. Voda je priezračná a čistá tak, že se dá piť. Pre tých, ktorí majú radi pokoj a súkromie odporúčame romantické jazero Hintersee.
V Burgenlandsku sa nachádza najväčšie rakúske jazero Neusidlersee.

Je ideálne pre pokojnú rodinnú dovolenku. Je veľmi plytké, s množstvom pláží a v kombinácii s 300 slnečnými dňami v roku, je k slneniu ako stvorené. Na svoje si tu prídu i športovci. Obľúbený je tu surfing, kiting alebo plachtenie. Ozajstným rajom je táto oblasť predovšetkým pre cyklistov. Máloktorý z regiónov v Rakúsku ponúka tak rozvinutú sieť cyklotrás ako oblasť Neusiedler See.
Jazero Grundlsee se prezýva Štajerské more.

Nachádza sa v nadmorskej výške 708 metrov a vďaka priezračnej vode je veľmi obľúbené medzi potápačmi.
Najznámejším a zároveň najväčším tyrolským jazerom je Achensee.

Typická je jeho krásne smaragdovo zelená voda. Jazero je obzvlášť obľúbené medzi surfermi a jachtármi, vďaka jeho vynikajúcim povetrnostným podmienkam. Najteplejším alpským jazerom je rašelinové Schwarzsee, ktorého voda má liečivé účinky. Pre rodiny s deťmi odporúčame menšie jazero Walchsee, kde nájdete detské ihriská, trampolíny a horolezeckú stenu vo vode.Odporúčáme v blízkosti rakúských jazier: