Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Návrat hore

Rodinná turistka

oblibene historie mapa
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  •  
  • Tipy
  •  
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 25.05. - 10.08.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?2 dosp.
hľadať
lupa
 

Rodinná turistikaTuristika nemusí byť zábavou len pre dospelých, ale užiť si ju môžu i deti.

Rodičia nám istotne dajú za pravdu, že nie je nad to malých nezbedníkov poriadne unaviť. Rozprávková cesta, čarovný les, cesta v korunách stromov alebo náučné chodníky plné dobrodružstva a hier vaše deti určite nadchnú.
Rozprávkové putovanie si užijete v Korutánsku.

U jazera Ossiacher See sa nachádza Ríša kráľa lesných duchov, ktorá je plná vyrezávaných postáv, detských ihrísk a pôsobivých výhľadov do okolia. Okružná trasa trvá zhruba hodinu a počiatočným i cieľovým bodom je Stoichart Hütte, pri ktorom môžete parkovať autom. Neďaleko jazera Millstätter See sa môžete vydať na 3 km dlhú rozprávkovú cestu Dračou tiesňavou. Súčasťou je Dračí most, 175 metrov dlhý visutý most, čarodejnícka jazda, detské mestečko s možnosťou občerstvenia, rozprávkové stanoviská a rôzne ihriská.Putovanie s priateľským oslíkom Juppi v Tyrolsku.

V údolí Alpbachtal si môžete užiť dobrodružnú okružnú trasu, kde na vaše deti čakajú rozličné hádanky, horolezecká stena, indiánsky stan, chodenie po kôloch, brodenie vodou a strašidelný močiar. Okruh je cca na 1,5 hodiny a je vhodný i pre kočíky.
Náučné chodníky a zážitkové trasy v Salzbursku.

V Leogangu sa nachádza voľne prístupná pešia trasa na téma návrat k prírode s 25 zastávkami. Prejdete ju približne za hodinu a pol. Vo Flachau sa nachádza zážitková trasa s množstvom hádaniek a hier. Východiskovým a zároveň cieľovým bodom je hostinec Waldgasthof, okruh vám zaberie 1 – 2 hodiny. V Russbachu na vás čaká Brunov horský svet. Vyblázniť se tu môžete v hojdačkovom lese, na horolezeckej veži, obrej šmykľavke, alebo si môžete precvičiť rovnováhu na kladine.
Pešia cesta v korunách stromov v Štajersku.

V Rachau pri Knittelfelde sa nachádza najvyššie položená pešia cesta v korunách stromov v Európe. Okružná cesta je dlhá 2,7 km a je umiestnená až 20 metrov nad zemou. Deti si tu môžu vyskúšať svoju šikovnosť pri balancovaní cez drevené trámy alebo preukázať svoju mušku pri hádzaní drevenými blokmi, kolíkmi alebo krúžkami na cieľ. Pri spiatočnej ceste si môžete zvoliť mezdi jazdou po 32 m dlhej šmykľavke alebo náučnou trasou Vtáčí chodník, ktorá informuje o svete miestneho vtáctva.