Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Návrat hore

Rozhľadne a vyhliadkové plošiny v Rakúsku

oblibene historie mapa
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  •  
  • Tipy
  •  
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho? 25.05. - 10.08.2024 / 1 týždeň
Koľko osôb?2 dosp.
hľadať
lupa
 

Rozhľadne a vyhliadkové plošiny v RakúskuFantastický výhľad a mnohokrát i adrenalínový zážitok.

To všetko vám ponúknu početné vyhliadkové plošiny a rozhľadne v Rakúsku. A nebude to len úchvatná príroda, ktorá poteší váš pohľad. Samotné vyhliadkové veže zaujmú na prvý pohľad svojou nevšednou architektúrou.
Adrenalínová skúška v Dachsteine.

Veľmi pozoruhodnou stavbou je Welterbespirale v Dachsteine. Vyhliadková plošina sa nachádza na 2.100 m vysokom vrchole Krippenstein, kde môžu návštevníci obdivovať výhľad na masívy Dachstein a Halstatt. To však nie je všetko, čo ľadovec Dachstein ponúka. Adrenalín Vám tu zdvihne vyhliadka 5fingers, ktorej konštrukcia pripomína ruku s piatimi prstami. Podlaha jedného z prstov je zo skla a ponúka pohľad na obec Krippenbrunn, ktorá je o 400 metrov nižšie. Na južnej stene Dachsteinu tiež nájdete závraty spôsobujúce schody do prázdna, ktoré vedú od najvyššieho visutého mosta v Rakúsku dole na malú plošinu. Schody majú zábradlie zo skla a sklon 12 %.
Najvyššia drevená vyhliadková veža na svete a Airwalk v Korutánsku.

Pyramidenkogel je nádherná, 100 m vysoká rozhľadňa s drevenou konštrukciou. Nachádza sa v nadmorskej výške 851 m pri jazere Wörthersee. Vyhliadková plošina poskytuje impozantný výhľad na korutánsku krajinu jazier a hôr. Hore vás vyvezie presklenný panoramatický výťah a na cestu dole môžu tí odvážnejší použiť 120 m dlhý tobogán, v ktorom môžu svišťať rýchlosťou až 25 km za hodinu. Ešte väčší adrenalín môžete zažiť na plošine Airwalk, ktorá sa nachádza na najvyššej priehradnej hrádzi Kölnbreinsperre. Prejsť se tu môžete po priehľadnej plošine, odkiaľ máte výhľad do stovky metrov hlbokej priepasti.
Tyrolsko ako na dlani.

Na Štubajskom ľadovci nájdete vyhliadkovú plošinu Top of Tyrol, ktorá sa nachádza 3210 metrov nad morom. Plošina je zaujímavou architektonickou stavbou, ktorá sa harmonicky pripája ku skalnatému výbežku. Vyvezie vás sem panoramatická kabínková lanovka Schaufeljoch. Užiť si tu môžete návštevu najvyššie položenej reštaurácie v Rakúsku, ale predovšetkým impozantný výhľad na Štubajské Alpy a Dolomity. Zaujímavým tipom je vyhliadka pripomínajúca orlie hnízdo pri jazere Achensee. Kdo chce zažiť poriadny adrenalín, môže sa nechať vyviesť lanovkou AirRofan Skyglider. Cestou späť k dolnej stanici lanovky zažijete vzrušenie v podobe letu rýchlosťou 85 km/h.