Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Návrat hore

Korutánsko

oblibene historie mapa
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  •  
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?02.03.2024 - 13.04.2024
Koľko osôb?2 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Korutánsko

393 km
35 km
264 km
94 km
94
15
32
47
164 km
celý popis

Vzdialenosť zo SR

Bratislava – Korutany: 431 km.

Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Korutánsko

Korutánsko patrí k najjužnejším spolkovým krajinám Rakúska. Vďaka svojej polohe, na južnej strane Alpského hrebeňa, sa môže táto oblasť pýšiť nadpriemerným počtom slnečných dní. Medzi najznámejšie strediská patria: Heiligenblut, Nassfeld-Hermagor a Mölltalský ľadovec. Okrem špičkových zjazdoviek je Korutánsko známe veľkým množstvom jazier, ktoré dotvárajú zimnú atmosféru krajiny a lákajú ku krasokorčuľovaniu.
• Stredisko Heiligenblut lyžiarom ponúka široké zjazdovky, ktoré sú vyhľadávané predovšetkým milovníkmi carvingu. Nájde sa tu i veľa neupravených tratí s hlbokým snehom. Tie vyhľadávajú predovšetkým milovníci snowboardu a freerideru. Zaujímavosťou strediska je 300 m vysoký vodopád, z ktorého sa v zime stáva zamrznutá stena. V stredisku sa konajú i snowrafting a k dispozícií je osvetlená sánkarská dráha.
• Skiareál Nassfeld - Hermagor je najmodernejším strediskom južných Álp. Celková dĺžka zjazdoviek je tu 110 km a výkonný zasnežovací systém je schopný v prípade potreby pokryť celých 100% tratí. Priaznivci bežeckého lyžovania majú k dispozícií 70 km bežeckých stôp. Snowboardisti isto ocenia Snow-Cross-Park na Tressdorfer Alm a Snowboardarea Garnitzen.
• Mölltalský ľadovec lyžiarom ponúka perfektne upravené zjazdovky, ktoré sú dostatočne široké pre carving i pre snowboarding. Nesmierna výhoda tohto ľadovca je predovšetkým to, že tu nebýva veľký nával lyžiarov. Vďaka stálym snehovým podmienkam je ľadovec vyhľadávaný hlavne pre jarné lyžovačky, kde sú svahy zaliate slnkom a napriek tomu kvalitné pre pohodlné lyžovanie.

SKIPASY:
Skipas: TOP skipas: platí pre všetky korutánske a východotirolské lyžiarske areály.
 

Hotely a apartmány v oblasti Korutánsko

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécena