Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Návrat hore

Tirolsko

oblibene historie mapa
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  •  
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?04.11.2023 - 23.12.2023
Koľko osôb?2 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Tirolsko

celý popis
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Tirolsko

Tirolsko sa skladá z dvoch vzájomne oddelených častí – severné a východné Tirolsko. Hlavným mestom severného Tirolska je Innsbruck, ktorým preteká rieka Inn, zatiaľ čo hlavným mestom východného Tirolska je Lienz. Celková rozloha Tirolska je 12.648 km2. Máloktorá horská oblasť sa môže pýšiť takou koncentráciou hôr. Celkom je tu viac než 500 tritisícoviek. Na hraniciach východného Tirolska a Korutánska vo Vysokých Taurách sa nachádza najvyšší vrchol Rakúska Grossglockner 3798 m n.m.
• V zime je Tirolsko rajom lyžiarov, snowboardistov a skialpinistov. Oblasť ponúka viac než 70 lyžiarských stredísk. Medzi najznámejšie a svetovo uznávané patria Kitzbühel a St.Anton. Lyžiarska sezóna začína najskôr na piatich tirolských ľadovcoch - Kaunertal, Pitztal, Stubai, Hintertux a Sölden-Ötztal. Tirolsko ponúka vynikajúce snehové podmienky a zjazdovky vhodné nie len pre profesionálnych lyžiarov, ale i pre rodiny s deťmi. Celkovo oblasť ponúka viac ako 5 200 km dobre upravených zjazdoviek.
• V lete si na svoje prídu milovníci vysokohorskej turistiky, extrémny cyklisti na horských bicykloch a tiež horolezci. Celá oblasť je totiž pretkaná celou radou kvalitne značených trás. Najviac obľúbenou a najznámejšou turistickou trasou je nepochybne 280 km dlhý Adlerweg . Turisti, ktorí si netrúfnu na horské prechody, sa môžu pozrieť k najväčšiemu tirolskému jazeru, 9 km dlhému Achensee. Rodiny s deťmi si užijú odvážnu jazdu na najdlhšej horskej letnej bobovej dráhe sveta. Táto atrakcia na vás čaká v Imstu, dráha leží vo výške 1 500 m n.m. a meria 3,5 kilometra.

 
 

Hotely a apartmány v oblasti Tirolsko

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécena