Hľadajte podľa oblasti Hľadajte na mape Dovolenka v Taliansku Lyžovanie v Taliansku, ktoré si zamilujete Návrat hore

Viedeň

oblibene historie mapa
telefon 02 2063 3182
Po-Pia: 8.00 - 17.00
  • zima
 
Kam chcete ísť?
Zadajte oblasť ...
Kedy a na ako dlho?04.02.2023 - 18.03.2023
Koľko osôb?2 dosp.
hľadať
lupa
 
 

Viedeň

celý popis
Počasie
Odporúčané ubytovanie v oblasti Viedeň

Viedeň je hlavné mesto Rakúska a zároveň najmenší spolková krajina. Mesto sa nachádza na východnom úbočí Viedenského lesa, pod miestom kde Dunaj preteká Korneuburskou bránou a vstupuje do Viedenskej panvy. Mesto je najvýznamnejším politickým, hospodárskym a kultúrnym centrom krajiny. Historické jadro Viedne bolo v roku 2001 zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO.
• Najnavštevovanejšími pamätihodnosťami miesta je barokový zámok Schönbrunn, ktorý pôvodne slúžil ako letné cisárske sídlo pre Máriu Teréziu. Okrem samotného komplexu tu nájdete i rozsiahly park, dva skleníky a altán Gloriette. Ten v súčasnosti zastáva funkciu kaviarne, odkiaľ je krásny výhľad na celý zámocký areál i mesto v pozadí. Po šálku tradičnej viedenskej kávy môžete navštíviť Schönbrunnsku zoologickú záhradu, ktorá je najstaršou ZOO na svete. Miest k návšteve je tu nespočetné množstvo. K najslávnejším a najnavštevovanejším bezpochyby patrí: Hofburg, Karlskirche, Dóm sv. Štefana, Viedenská opera, najslávnejšie rakúske divadlo Burgtheater a zámok Belvedere. Jednou z najznámejších viedenských atrakcií je tiež zábavný park Prátr.
• Viedeň je tiež mestom hudby. Viedenská štátna opera je jednou z najznámejších svetových scén. V minulosti tu tvorili významný skladatelia ako: Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Richard Strauss a Ludwig van Beethoven. Viedenský filharmonici patria medzi najznámejšie symfonické orchestri Európy a celého sveta.

 
 

Hotely a apartmány v oblasti Viedeň

Filtrovať podľa:

třídit / filtrovat
Stravovanie
Deti zdarma
Kategória hotela
Vybavenie
Služby
zoradiť podľaodporúčanécena
 

Letoviská: